אורי אלבר

(BPT, MSC)

אורי עובד כבר כ-15 שנה כפיזיותרפיסט. במהלך שנים אלו התמחה בתחומים רבים.

הכשרתו הבסיסית נמשכה כ-7 שנים בבי"ח סורוקה. במהלך שנים אלו עבד בכל מחלקות האשפוז לרבות בתחום הכירורגי, ילדים ופנימיות. אורי התמחה בתחום הפלסטיקה ופעל רבות ברמה הארצית לקידום הטיפול הפיזיותרפי בנפגעי כוויות במטרה להחזירם ככל הניתן לתפקוד איכותי ולמיצוי מקסימאלי. בנוסף עבד במכון הפיזיותרפיה בבית חולים סורוקה ושם טיפל במגוון רחב של מטופלים.

במקביל, התמחה אורי במרכז ההידרותרפי בשער הנגב, בתחום ההידרותרפיה, ועבר הכשרות וקורסים רבים בתחום.

עבד שנים רבות במרכז היום של איל"ן בב"ש. מרכז מקסים ששם לו לדגל לקדם את מעורבותם ושילובם של אנשים עם מוגבלויות בתוך החברה ואשר נוקט בגישה אקטיבית של תרומה לחברה, חשיבה חיובית ובונה.

בוגר תואר ראשון ושני בפיזיותרפיה מטעם אוניברסיטת בן גוריון (BPT,MSC), עבר הכשרות מקצועיות רבות במגוון תחומים, תוך התמקדות בספורט בהן מאמן ריצה ומאמן חדר כושר.

מוביל כבר 4 שנים קבוצת נשים מופלאה במועצה אזורית בני שמעון, בה החלו לרוץ נשים ללא כל עבר בריצה וכיום רצות 3 פעמים בשבוע בכושר ובאושר.

פעיל מאוד באוניברסיטת בן גוריון במחלקה לפיזיותרפיה, והוא מרצה בתואר הראשון ובתואר השני.

מבצע חוות דעת משפטיות והערכות תפקודיות עבור בתי משפט.

מעביר סדנאות וימי עיון בתחום הארגונומיה לארגונים וחברות, תוך דגש על מניעה ועל עידוד אורח חיים בריא ופעיל.

ספורטאי בנשמה. כל חייו עוסק בספורט במגוון רחב של תחומים תוך התמקדות בתחום הסיבולת. השתתף בעשרות רבות של טריאתלונים ומרתונים בארץ ובעולם, תחרויות שחיה, רכיבה ועוד..

מאוד מעורב בעולם הריצה הישראלי, פעיל ומקדם סדנאות, הרצאות וקורסים בתחומים המיועדים גם לקהל הרחב וגם לקהל המקצועי מעולם הריצה ומעולם הפיזיותרפיה והספורט. בכך משלב אורי גם חוויה אישית, גם ידע והבנה כמאמן וגם תובנות כפיזיותרפיסט.

מנהל שותף בפיזיותר – בריאות למרחקים ארוכים, מרכז מקצועי בדרום העוסק בטיפולי פיזיותרפיה, שיקום וקידום אורח חיים בריא.

אני מאמין:

מה זה פיזיותרפיה עבורי? בעולם הווירטואלי דיגיטאלי שלנו אנו נדרשים לשיקום תנועתי ובמובן הרחב יותר, לעידוד והכוונה לתנועה ופעילות גופנית ואורח חיים נכון, שיסייעו לכל אחת ואחד להגיע למיצוי עצמי מקסימאלי ובריא, מהרמה הכי בסיסית של הצלחה להתגלגל במיטה או לקום וללכת ועד לרמות האימון המקצועניות, כגון ריצת מרתון.

אני חושב שמילת המפתח היא מניעה וככל שנהיה יותר מעורבים, קשובים ופעילים בכל מגוון התחומים בקהילה ובעבודה כך נוכל לסייע ולקדם איכות חיים טובה.

10 טיפים איך להתחיל להתאמן חכם

10 טיפים איך להתחיל להתאמן חכם

אי אפשר להתעלם כיום מטרנד הריצה. כמות הרצים ואירועי הריצה בארץ ובעולם …

האם ישנם גורמי סיכון לפציעות ספורט ברצים?

ריצה היא פעילות מבורכת שטומנת בחובה יתרונות רבים. למעשה כיום מתייחסים …

פציעות בזמן הכנה למירוץ, כיצד להישמר?

כיצד נקטין את הסיכוי להיפצע בזמן ההכנה למירוץ

כיום , לא ניתן להתעלם מהעליה העצומה בכמות האנשים שרצים ומשתתפים במירוצים …